7 مزیت یو پی اس لاین اینتراکتیو

7 مزیت یو پی اس لاین اینتراکتیو

7 مزیت یو پی اس لاین اینتراکتیو

انواع یو پی اس لاین اینتراکتیو

یو پی اس های لاین اینتراکتیو طراحی پیشرفته ای است که امروزه با پیشرفت تکنولوژی و رفع تاخیرهای انتقال و به دلیل کارایی بالا، جایگزینی مطمئن و مقرون به صرفه برای یو پی اس های تک فاز آنلاین تا 5 کیلو ولت آمپر می باشد. و 30 KVA سه فاز در نظر گرفته می شود.

1- ترانس Buck/Boost

جهت تنظیم ولتاژ در مسیر Bypass اضافه می شود .

این ترانس با سیم پیچ ثانویه چند سر به همراه چندین رله طوری تنظیم می شود. هر دو سطح پایین و بالای ولتاژ مسیر Bypass را به طور مناسب پوشش می دهد. بدین طریق ولتاژ خروجی یوپی اس را به اندازه ولتاژ مورد نیاز محدود می کند. این بدین معناست که محدوده ولتاژ قابل قبول ورودی (بدون نیاز به عملکرد اینورتر) افزایش می یابد.

یک یو پی اس در این طبقه بندی می تواند با دامنه ولتاژ ورودی بین +% 20 تا – % 30 فراتر از محدوده ولتاژ نامی و با استفاده از مسیر  Bypass ، ولتاژ بار خود را تامین کند.

2-ترانس فرورزنانس

عملکرد ترانس فرورزنانس نیز شبیه ترانس Buck/Boost می باشد. در این مورد ترانس فرورزنانس جایگزین ترانس Buck/Boost شده است. این ترانس تنظیم و رگولاسیون ولتاژ را در برابر اختلالهایی مانند نویز خط الکتریکی انجام می دهد.

همچنین این ترانس با ذخیره انرژی، برق مورد نیاز کامپیوترها را در زمان قطع کامل برق برای مدت کوتاهی تامین می کند تا اینورتر شروع به کار کند.

بنابراین بدون ایجاد وقفه در جریان برق؛ بار بین مسیر Bypass به اینورتر منتقل شده و یوپی اس عملا به یک سیستم واقعی آنلاین تبدیل می شود که در خروجی آن وقفه ای مشاهده نمی شود.

Bi- directional power converter -3

در این سیستم تنها یک بلوک جایگزین یکسو کننده (شارژر) و مدار اینورتر می شود. خیلی سریع تغییر حالت داده و به عنوان یکمدار اینورتر عمل می کند.

همچنین از این نوع طراحی می توان در مدار Buck/Boost یا در هر کدام از سیستم های مختلف Line-interactive استفاده کرد.

 

7 مزیت یو پی اس لاین اینتراکتیو

7 مزیت یو پی اس لاین اینتراکتیو

برخی مزایای یو پی اس لاین اینتراکتیو عبارتند از :

الف- بهای کمتر: یو پی اس لاین اینتراکتیو در ظرفیت های ۱٫۲ KVA تا ۶ KVA دارای مزیت قیمتی مناسب نسبت به دستگاه آنلاین ( online ) است.

ب- مصرف کمتر باتری: تعداد کمتر باتری در یو پی اس لاین اینتراکتیو در دراز مدت به نفع شماست. شما بهای کمتری برای باتری می پردازید. (به علت کاهش تعداد و در نتیجه افزایش ظرفیت باتری در طرح اولیه، از باتری هایی با طول عمر بیشتر استفاده میگردد).

ج- هزینه نگهداری کمتر: قسمت اینورتر در یو پی اس لاین اینتراکتیو فقط در هنگام قطع برق فعال می شود، و به همین دلیل گرمای کمتری ایجاد می کند و افزایش دمای محیطی حاصل از این گرما، در محیط های بسته، که می تواند به کاهش عمر باتری منتهی گردد، کمتر خواهد بود.

د- آلایندگی صوتی کمتر: فن و تهویه داخلی یو پی اس لاین اینتراکتیو فقط در هنگام قطع برق فعال می شود و در نتیجه آلودگی صوتی آن برای شما نسبت به سایر تکنولوژی های یو پی اس که فن آن ها دائما فعال است، پایینتر می باشد.

ه- هزینه تعمیر پایین: در دستگاههای لاین اینتراکتیو ، تعمیرات الکترونیک کمتر منجر به تعویض برد می گردد. لذا هزینه های متصور تعمیر برای شما بسیار پایین تر خواهد بود.

و- مصرف پایین تر برق: با راندمان بالا در این تکنولوژی، هزینه برق کمتری پرداخت می کنید.

ز- تحویل فوری: زمان تحویل این دستگاه در هر تیراژ فوری می باشد.

تمامی محصولات شرکت پویا توسعه افزار دارای ۱۰ سال خدمات پس از فروش در زمینه تعمیر و تهیه قطعات یدکی هستند و این موضوع میتواند موجبات اطمینان خاطر خریدار را فراهم کند.

یو پی اس لاین اینتراکتیو

برای اطلاعات بیشتر با همکاران ما در شرکت پویا توسعه افزار با شماره های ۸۸۳۴۳۴۰۰ و ۰۳ – ۸۸۳۴۵۶۰۱ در ارتباط باشید.

مطالب پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × دو =