عملکرد یو پی اس در حل مشکلات برق

عملکرد یو پی اس در حل مشکلات برق

عملکرد یو پی اس در حل مشکلات برق

زمانی که برق قطع می شود، کلیه تجهیزات الکتریکی از کار می افتند. بنابراین قطع برق علاوه بر ایجاد تاریکی، مشکلات زیادی را به همراه دارد. با دو مثال در ادامه با ما همراه باشید، قطع برق در یخچال می تواند باعث فساد مواد غذایی شودو یا کمبود برق در بیمارستان ها می تواند باعث خسارات مالی و جانی شود.

قطع برق در ادارات، سازمان ها و شرکت ها سارات مالی زیادی را به همراه دارد. در مناطق بسیار گرم، هنگامی که سیستم های خنک کننده از کار می افتند، مردم به فن های کوچک با باتری روی می آورند. هنگامی که برق قطع می شود، اکثر مردم از چراغ قوه برای روشنایی خانه های خود استفاده می کنند و منتظر می مانند تا برق وصل شود.

8 نوع مشکل الکتریکی وجود دارد که تجهیزات حیاتی شما را تهدید می‌کند و هر یک از آنها می‌تواند در هر زمانی بدون هشدار رخ دهد. برخی از این مشکلات فوراً آشکار نمی شوند زیرا آسیب همیشه به اندازه قطع ناگهانی برق نیست.

در ادامه به انواع مشکلات برق و نحوه انتخاب سیستم یو پی اس مناسب که بتواند از بروز آنها جلوگیری کند، می پردازیم:

مشکلات قطعی برق و عملکرد یو پی اس در حل مشکلات برق

1.از دست دادن کل قدرت برق

امکان دارد این مشکل بر اثر بروز عوامل متعددی از جمله : صاعقه، خطوط برق قطع شده، نیازهای بیش از حد شبکه، حوادث و بلایای طبیعی از جمله متداول ترین علل از دست دادن کل جریان برق به وجود آید.

2.ولتاژ پایین کوتاه مدت

با راه اندازی بارهای بزرگ، ابزارهای سوئیچینگ، خرابی تجهیزات، رعد و برق و خدمات برق تقاضای ناخواسته ایجاد می کند. قطعی برق علاوه بر آسیب رساندن به تجهیزات، می توانند به سخت افزار نیز آسیب برسانند.

3.ولتاژ با حجم بالا

می تواند ناشی از کاهش عمدی ولتاژ جهت صرفه جویی در مصرف برق در دوره های اوج تقاضا یا سایر بارهای سنگین باشد که بیش از ظرفیت منبع تغذیه است.

4.کاهش بار نیرو

با کاهش سریع بارهای نیرو، خاموش شدن تجهیزات سنگین یا سوئیچینگ برق ایجاد می شود. در نتیجه می تواند به سخت افزار آسیب برساند.

5.شکل موج فرکانس بالا ناشی از تداخل EMI

می تواند در اثر تداخل RFI یا EMI ایجاد شده توسط فرستنده ها، دستگاه های جوشکاری، پرینترهای SCR محور، رعد و برق و غیره ایجاد شود.

6.تغییر در ثبات فرکانس

در نتیجه بارگیری و تخلیه سایت های تولید کننده یا کوچک هم نسل ایجاد می شود.

7. زیر ولتاژ لحظه ای (شکاف)

مدت زمان عادی کوتاه­تر از یک جهش است و به طور کلی در محدوده نانو ثانیه قرار می گیرد.

8.اعوجاج شکل موج خط معمولی، عموماً توسط بارهای غیر خطی منتقل می شود

منبع تغذیه حالت سوئیچ، موتورها و درایوهای با سرعت متغیر، دستگاه های کپی و دستگاه های فکس نمونه بارهای غیر خطی هستند. می تواند باعث خطاهای ارتباطی، گرم شدن بیش از حد و آسیب سخت افزاری شود.

 

عملکرد یو پی اس در حل مشکلات برق

عملکرد یو پی اس در حل مشکلات برق

کدام UPS برای شما مناسب است؟

برای تعیین سطح حفاظتی که در برابر همه این تهدیدات نیاز دارید و انتخاب منبع تغذیه مناسب، موارد زیر را در نظر بگیرید:

  • اهمیت برنامه حفاظتی
  • حفاظت جزئی یا کامل

راه های ساده برای کمک به انتخاب نوع UPS با سطح حفاظت مورد نیاز شما در زیر آورده شده است.

یو پی اس آفلاین؛ محافظت در برابر مشکلات

یو پی اس آفلاین در برابر سه مورد از 8 مشکل رایج برق محافظت می کند. این حفاظت اولیه و مقرون به صرفه برای جلوگیری از آسیب هایی مانند از دست دادن داده ها، خرابی فایل ها، چراغ های سوسو زدن، آسیب های سخت افزاری و خاموش شدن تجهیزات ضروری است. به عنوان مثال، اگر ابزار شما از کار بیفتد، می توانید تمام پیشرفت خود را از دست بدهید.

UPS خط تعاملی؛ حفاظت در برابر مشکلات

کارایی موثر و نقش منبع تغذیه بدون وقفه(یو پی اس های خط تعاملی) در برابر پنج مورد از 8 مشکل رایج برق غیر قابل انکار است. در واقع آنها درجه حفاظتی را در برابر سایر مشکلات برق ارائه می دهند. برخی از خسارت هایی که با استفاده نکردن از UPS Line Interactive در معرض خطر قرار می دهید شامل خرابی زودرس سخت افزار، از دست دادن و خراب شدن داده ها، خطای داده، قفل شدن صفحه کلید، از دست دادن ذخیره سازی و قفل شدن سیستم است. UPS های سری 5 برای سیستم های شبکه کوچک توصیه می شود تا محیط های شبکه ای سازمانی.

UPS آنلاین؛ حفاظت در برابر مشکلات

یو پی اس آنلاین در برابر هر 8 مشکل رایج تغذیه محافظت می کند. حفاظت جامع ما احتمال استرس قطعات، سوختگی بردهای مدار، خرابی داده ها و خرابی برنامه را به حداقل می رساند. یو پی اس های آنلاین بالاترین سطح حفاظت از توان موجود را ارائه می دهند و همیشه برای برنامه های کاربردی مهم مانند سرورهای پیشرفته، بیمارستان ها و برنامه های صوتی از طریق IP توصیه می شوند.

با توجه به موارد فوق، مطمئناً متوجه مشکلات زیاد قطعی برق شده اید، همه این مشکلات باعث شده تا افراد به این فکر کنید که چگونه وقتی برق قطع می شود برق داشته باشید، خوشبختانه با تولید دستگاهی به نام UPS تا حدودی این مشکلات قطعی برق شهر قابل حل است.

اگر هنوز در تصمیم گیری در مورد خرید یو پی اس مناسب برای خود مشکل دارید، همین امروز با تیم ما در شرکت پویا توسعه افزار با شماره های ۸۸۳۴۳۴۰۰ و ۰۳ – ۸۸۳۴۵۶۰۱ تماس بگیرید.

 

مطالب پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 3 =