استابلایزر خانگی چیست؟ | بررسی انواع و کاربرد آن

بهترین استابلایزرخانگی

بهترین استابلایزرخانگی

استابلایزر خانگی یکی از بهترین حفاظ ها در سراسر کشور هستند که می توان از آن برای محافظت از تمامی لوازم خانگی و تجهیزات حساس استفاده کرد که برخی از مصرف کنندگان آن را با نام ترانسفورماتور اتوماتیک یا ترانسفورماتور تقویت کننده قدرت می شناسند.

آشنایی با استابلایزر خانگی

خرید استابلایزر برای محافظت از لوازم خانگی و تجهیزات الکتریکی حساس در خانه است. این دستگاه با تثبیت ولتاژ مناسب هر وسیله الکتریکی از نوسانات برق جلوگیری می کند. برخی از مصرف کنندگان آن را ترانسفورماتور خودکار یا ترانسفورماتور تقویت کننده قدرت می نامند.

 انواع استابلایزر خانگی عبارتند از : 

اصول اصلی استابلایزر خانگی تثبیت ولتاژ برای انجام عملیات BUCK  می باشد و پس از انجام دو فرآیند لازم عملیات اتوماتیک، ولتاژ را اصلاح می کند. این فرآیندها می توانند دستی یا به شکل یک مدار الکتریکی یا خودکار باشند.

 • استابلایزر خانگی 5 کیلو وات با خروجی جریان 20 آمپر، مناسب برای محافظت از انواع کولر آبی ، یخچال فریزر ، لباسشویی و تلویزیون.
 • استابلایزر خانگی 8 کیلو وات با خروجی جریان 32 آمپر، مناسب برای محافظت از انواع کولر آبی ، یخچال فریزر ، لباسشویی و تلویزیون و همچنین برای استفاده بیشتر جهت کولر گازی.
 • استابلایزر خانگی 10 کیلو وات با خروجی جریان 40 آمپر، با دارا بودن دو هسته تماما مس ، مناسب برای محافظت از انواع یخچال فریزر ، لباسشویی و تلویزیون و فضاهایی که در آن بیش از دو کولر گازی استفاده شده است.
 1. LG-1P-K-AT ( استابلایزر مدل رله ای = AT ) ؛ کلیه مدل های رله ای از توان 0.5kVA تا توان 10kVA، مجهز به ترانس رله ای می‌باشند.
 2. LG-1P-K-H ( استابلایزر مدل افقی = H ) ؛ کلیه مدل های افقی با ساختاری فشرده و کم حجم، قابل حمل و نصب داخل رک می‌باشند.
 3. LG-1P-K-V ( استابلایزر مدل عمودی = V ) ؛ کلیه مدل های عمودی از توان 8kVA به بالا، علاوه بر واریاک مجهز به ترانس تقویتی ( ترانس کمکی ) می‌باشند.
 4. LG-1P-K-W ( استابلایزر مدل دیواری = W ) ؛ کلیه مدل های دیواری قابل نصب روی دیوار و علاوه بر واریاک مجهز به ترانس‌ تقویتی ( ترانس کمکی ) می‌باشند.
 5. LG-3P-K-T ( استابلایزر واریاک حلقوی = T )؛ مدل های حلقوی دارای واریاک حلقوی و اکثرا مجهز به ترانس‌های تقویتی ( ترانس کمکی ) می‌باشند.
 6. LG-3P-K-I ( استابلایزر واریاک استوانه‌ای = I )؛ مدل های استوانه ای دارای واریاک های استوانه ای و اکثرا مجهز به ترانس های تقویتی ( ترانس کمکی ) می‌باشند.
 7. جهت پوشش جریان لحظه ای و تغییرات ناگهانی ولتاژ با خروجی توان حقیقی (دائم کار)، استابلایزر مدل های توان بالا علاوه بر واریاک مجهز به ترانس تقویتی ( ترانس کمکی ) می‌باشند.

بهترین استابلایزرخانگی

بهترین استابلایزرخانگی

ویژگی های استابلایزر خانگی :

 • خروجی ولتاژ ورودی
 • خروجی ولتاژ بالا / ورودی / خروجی،
 • قطع بیش از حد،
 • شروع خروج و توقف،
 • دستی / شروع خودکار،
 • نمایش خروجی ولتاژ، سوئیچینگ ولتاژ صفر

بهترین روش های انتخاب یک استابلایزر مناسب چیست ؟

هنگامی که شما نوسان ولتاژ یا پرش ولتاژ در خانه خود مشاهده می کنید، باید از استابلایزر استفاده کرد.

فقط برای دستگاهی که نوسان ولتاژ تاثیر بیشتری روی آن دارد، استابلایزر تهیه کنید.  برای مثال برای محافظت از یک تلویزیون، میتوان از استابلایزر 2000 ولت آمپری که تحمل 6 آمپر را دارد ، استفاده کرد .

در صورت تمایل به محافظت از کلیه لوازم برقی منزل با توجه به اینکه اداره برق کنتورهای 25 یا 32 آمپری ارائه می نماید ، می توانید یک استابلایزر 6 الی 8 کاوا نسبت به داشتن کولر گازی و یا عدم موجودی آن در منزل را انتخاب نمایید.

کاربرد استابلایزر چیست ؟ 

تثبیت کننده های ولتاژ قبل از اینکه بتوانند به بار (یا تجهیزاتی که به تغییرات ولتاژ حساس هستند) ولتاژ ورودی نوسان را تنظیم کنند. ولتاژ خروجی از تثبیت کننده در محدوده 220 و 230 ولت در صورت عرضه ی تک فاز و 380 ولت یا 400 ولت در صورت عرضه ی سه فاز، در محدوده ی محدوده ولتاژ ورودی قرار می گیرد. این مقررات با عملکردهای اضافی و تقویت شده توسط مدارهای داخلی انجام می شود.

مزایای استفاده از استابلایزر خانگی:

 • عمر مفید تجهیزات را افزایش می‌دهد.
 • میزان ناکارایی تجهیزات را کاهش می‌دهد.
 • دارای یک منبع تغذیه تثبیت شده می‌باشد.
 • نویز، تداخل و اثرات خرابی رعد و برق را کاهش می‌دهد.
 • محافظت در مقابل کاهش و افزایش جریان برق در کابل را انجام می‌دهد.
 • در گرمای بیش از حد نیز عمل می‌کند.

راهنمای استفاده از استابلایزر خانگی:

استابلایزر را در مکانی مناسب نصب کنید.
سیم برق لوازم برقی را به استابلایزر وصل کنید.
استابلایزر را روشن کنید.
ولتاژ خروجی استابلایزر را تنظیم کنید.

نتیجه گیری :

استابلایزر خانگی می تواند به صورت مداوم و با توجه به نیاز شما جریان برق شهری را روی ولتاژ 220 یا 230 ثابت نگه دارد. خرید استابلایزر برای خانه می تواند تا حد زیادی جریان ولتاژ ورودی به وسایل برقی خانگی را تثبیت و از نوسانات جلوگیری کند و از لوازم برقی شما در برابر نوسانات ولتاژ برق محافظت کند و عمر آنها را افزایش دهد.

برای مشاوره درباره خرید استابلایزر مناسب با کارشناسان ما در شرکت پویا توسعه افزار با شماره های ۸۸۳۴۳۴۰۰ و ۰۳ – ۸۸۳۴۵۶۰۱ در ارتباط باشید.

مطالب پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *