شركت پويا توسعه افزار

یو پی اس - UPS

فروش UPS - فروش یو پی اس - خرید UPS - خرید یو پی اس

یو پی اس، منبع تغذیه ضروری

در این مطلب قصد داریم در مورد یو پی اس (UPS) صحبت کنیم. وسایل مفیدی که در کنار وسایل الکتریکی حساس و اجزای آنها قرار می گیرند تا از تخریب زودرس آن ها جلوگیری شود و مناسب مناطق و موقعیت هایی که نیاز به برق اضطراری دارند است .

در عصر اطلاعات، یو پی اس نقش یک ناجی را برای حفاظت از اطلاعات و کسب و کارها ایفا می کند. خرید یو پی اس برای امنیت کسب و کار بسیار مهم است، کامپیوترها به تدریج در تمام جنبه های زندگی روزمره ما گسترش یافته اند، سیستم های پزشکی، سیستم های پردازش داده ها، سیستم های کنترل ترافیک هوایی، سیستم های ارتباطی، صنایع نیمه هادی و شیشه مانند صنایع فناوری سیستم های پیشرفته باید با کیفیت بالا و بدون وقفه انرژی عرضه شود.

سیستم های برق اضطراری (یو پی اس)، به عنوان یک منبع تغذیه پشتیبان، انرژی برای محافظت از بارهای بحرانی هنگام استفاده از مشکلات کیفیت استفاده می شود.

این نوع بارهای حساس معمولاً انرژی کافی به عنوان انرژی اصلی منبع تغذیه دارند. انرژی آن توسط منابع انرژی اضافی تامین می شود. یک منبع تغذیه اضافی، بسته به ویژگی بار حساس، نیز می تواند به روش های مختلف تامین شود.

در این مطلب سعی شده است به طور خلاصه به معرفی یو پی اس ها، بررسی اجزا و انواع آنها و مقایسه قیمت آنها بپردازیم. در ادامه با ما همراه باشید.
 
ups|فروش UPS - فروش یو پی اس - خرید UPS - خرید یو پی اس
 
 

یو پی اس چیست؟

یو پی اس در زبان انگلیسی مخفف منبع تغذیه اضطراری و در فارسی منبع تغذیه بدون وقفه است. همانطور که این نام گذاری نشان می دهد، UPS برای تامین انرژی دستگاه های حساس مختلف مورد نیاز است. دستگاه یو پی اس چند وظیفه مهم دارد:
•    تنظیم کردن برق شبکه
•    تثبیت برق شبکه
•    جلوگیری از نفوذ اختلالات شبکه به دستگاه‌های مورد نظر
•    تامین برق مصرفی دستگاه در هنگام قطع برق شهری 
بنابراین، این دستگاه‌های قدرتمند به صورت کلی نقش پشتیبانی از دستگاه‌های حساس برقی در برابر نوسانات و اختلالات جریان برق و تامین انرژی آنها را در مواقع مورد نیاز بر عهده دارند و می‌توان به نوعی آنها را دستگاه ذخیره برق به شمار آورد. مهم‌ترین کاربرد آنها در مناطق شهری مربوط به استفاده در آسانسور مجتمع‌های بزرگ و دوربین‌ مدار بسته است.
 
یو پی اس|فروش UPS | خرید UPS | خرید یو پی اس
 

انواع ups

دستگاه یوپی اس را بر اساس استفاده از انرژی برق به سه مدل تقسیم می‌کنند:
•    یوپی اس استاتیک: این دستگاه‌های ذخیره برق، قیمت کمتری دارند، در بازار متداول‌تر هستند و برای عملکرد بهینه نیاز به تهویه مطبوع دارند، چرا که در دمای 20 تا 25 درجه کارکرد بهتری دارند. از مبدل الکترونیکی برق استفاده می‌کنند و فاقد قطعات متحرک هستند. ظرفیت آنها در نهایت به 4 تا 5 مگاوات می‌رسد. 
•    یوپی اس دینامیک: به آنها یوپی اس چرخشی یا پویا هم گفته می‌شود. این مدل‌ها توانایی تولید ولتاژهای بالا به ویژه در محیط‌های صنعتی را دارند. از موتورهای الکترومغناطیسی مانند ژنراتور و موتور استفاده می‌کنند و امکان جایگزینی باتری‌ها با سیستم ذخیره‌ای جنبشی در آنها وجود دارد. 
•    یوپی اس هیبریدی: ترکیبی از دو مدل گفته شده هستند.
 
 

تفاوت ups و منبع تغذیه سوئیچینگ

در دستگاه منبع تغذیه سوئیچینگ (SMPS) از یک ولتاژ مشخص DC برای تبدیل به یک سطح ولتاژی دیگر DC استفاده می‌شود و این کار زمانی رخ می‌دهد که به کاهش ولتاژی نیاز باشد. اما در منبع تغذیه بدون وقفه، انرژی برق برای دوره مشخص زمانی که هیچ جریان برقی وجود ندارد، استفاده می‌شود. بنابراین اگر به دنبال دستگاهی کاربردی برای مواقع قطعی برق هستید، یو پی اس کاربردی‌تر خواهد بود.
فروش UPS - فروش یو پی اس - خرید UPS - خرید یو پی اس
 

باتری یو پی اس

دستگاه یو پی اس دارای باتری است و به همین دلیل هم شارژ باتری یو پی اس اهمیت دارد. بهترین انواع این باتری‌ها شامل اسید سرب، لیتیوم یون، سیلور آلکالین و نیکل کادمیوم هستند. معمولا باتری اسید سرب جزو بهترین‌ها محسوب می‌شود. هر کدام از موارد بالا ویژگی‌های مخصوص به خود را دارند که بسته به نوع دستگاه باید با امنیت کامل و ترجیحا توسط متخصص نصب شود.
 
 

برندهای معتبر سازده ups و قیمت آن

بسته به کاربردی که نیاز دارید، انواع منابع تغذیه اضطراری را در بازار خواهید یافت. یو پی اس ولت 12 یکی از آن‌هاست. همچنین یو پی اس دوربین مداربسته، آسانسور، مودم و روتر از پرتقاضاترین انواع این دستگاه‌ها هستند و برندهای گلد استار، جنرال الکتریک و پروتکشن محبوبیت بیشتری در میان شرکت‌های سازنده دارند. در هنگام خرید به ضمانت کالا و تجربه سایر کاربران نیز توجه داشته باشید تا بتوانید بهترین گزینه را انتخاب کنید.
همچنین یکی از موارد مهم در هنگام خرید یو پی اس و یا هر وسیله دیگر، توجه به قیمت است. قیمت یو پی اس با توجه به مدلی که دارد و همچنین ظرفیت،  توان و کاربرد آن متفاوت است، اما در حال حاضر متوجه  انواع این منابع تغذیه محدوده قیمتی بین یک میلیون تومان تا 75 میلیون تومان برای ظرفیت‌های 100 تا 10 هزار ولت آمپر دارند که ممکن است بسته به نوسانات قیمت، تحت تاثیر قرار بگیرد.
 
 

خرید یو پی اس از پویا توسعه افزار

برای خرید یو پی اس می‌توانید از پویا توسعه افزار کمک بگیرید. در پویا توسعه افزار انواع متنوع دستگاه یو پی اس با قیمت‌های متنوع از بهترین برندها موجود هستند. شما می‌توانید با مقایسه قیمت و ویژگی‌های هر کدام از موارد مورد نظرتان، بهترین انتخاب را انجام داده و یک دستگاه مناسب را برای خود خریداری کنید.

لیست محصولات

سوالات متداول

ups چیست؟

دستگاهی است برای تامین برق مورد نیاز دستگاه های که از قطعات جامد تشکیل شده اند در حقیقت ups مخفف عبارت تکمیلی Uninterruptible Power Supplies و به معنای منبع تغذیه برق بدون وقفه می باشد.
ups ترکیبی از مبدل ها، کلیدها و ذخیره کننده های انرژی می باشد و از دستگاه های شما در برابر نوسانات، نویز و قطعی برق جلوگیری می کند.

چطور برای کسب و کار خود ups مناسب انتخاب کنیم؟

برای اینکه بتوانید مناسب ترین uninterruptible power supply را برای کار خود انتخاب کنید اولین کار این است که پلاک دستگاه مورد نظرتان را بررسی کنید تا میزان توان مصرفی آن را بدست آورده و یادداشت کنید.
نکته دیگر اینکه اگر دستگاه مورد نظر شما نسبت به نوسانات برقی حساس می باشد حتما آن را یادداشت کرده و در خاطر خود نگه دارید.
با توجه به میزان مصرف دستگاه خود و طول عمر آن توان یو پی اسی که نیاز دارید را محاسبه کنید

دلیل اینکه به ups نیاز داریم چیست؟

بدون شک بارها برای شما این اتفاق افتاده است که مشغول انجام کار مهمی بوده باشید و به ناگهان برق قطع شده باشد. این دقیق مشکلی است که بسیاری از شرکت هاو سازمان ها با آن مواجه هستند و به دنبال راهی می گردند که در زمان قطع شدن برق اطلاعات مهم آن ها از بین نرود.
به همین خاطرنیاز به سیستم ups یک امر لازم و ضروری می باشد تا در شرایط اضطراری بتواند از بروز خسارت های ناگهانی جلوگیری کند.

آیا یو پی اس به برق زیادی نیاز دارد؟

ups ها دارای قدرت زیادی هستند به همین دلیل هم می باشد که نیاز به مصرف زیاد برق ندارند. باتری های منبع تغذیه بدون وقفه  می توانند با ذخیره برقی که دارند برای مدت زمان زیادی جواب گوی نیازی دستگاه ها و تجهیزات شما باشند و برق مورد نیاز آن ها را در شرایط اضطراری تامین نمایند.

 

از یو پی اس برای چه تجهیزاتی استفاده می شود؟

از سیستم uninterruptible power supply برای تمام دستگاه ها و تجهیزاتی که با برق، مخصوصا برق شهری کار می کنند استفاده می شود. تجهیزاتی مانند، تجهیزات و دستگاه های صنعتی، تجهیزات آزمایشگاهی و پزشکی، لوازم خانگی و…

 

چگونه یک استابلایزر مناسب انتخاب کنیم؟

برای انتخاب و خرید استابلایزر مناسب باید حداکثر توان ۲۳۰ x را به گونه ای برای تجهیزات خود در نظر بگیرید که تمام تجهیزات شما به درستی به سیستم استابلایزر متصل شوند و بری رسیدن به درجه استابلایزر ۲۰-۲۵٪ حاشیه ایمنی اضافه کنید. اگر قصد دارید بعداً دستگاه های بیشتری اضافه کنید، می توانید بافر را برای آنها نگه دارید.

 

تفاوت اینورتر و استابلایزر چیست؟

یک استابلایزر تا ۱۱ ولت را به تلویزیون اجازه می دهد و برق باقیمانده را به صورت گرما تبدیل یا هدر می دهد. از طرف دیگر یک اینورتر مقدار کافی برق به تلویزیون می دهد و انرژی باقیمانده را ذخیره می کند. در حالی که اینورتر جریان پشتیبان را در صورت اتلاف برق تأمین می کند

 

آیا اینورتر AC به استابلایزر نیاز دارد؟

به طور کلی باید بگوییم که یک استابلایزر اثر نوسانات برق را به حداقل می رساند و از تجهیزات و سیستم های شما در برابر نوسانات برق به خوبی محافظت می کند. اگر نوسانات از حد مجاز فراتر روند ، شما به حفاظت خارجی نیاز خواهید داشت ، یعنی ممکن است به یک استابلایزر نیاز داشته باشید.

 

آیا استفاده از استابلایزر قبض برق را افزایش می دهد؟

در پاسخ به این سوال باید بگوییم که جواب منفی است و استفاده از استابلایزر دلیل بر افزایش قبض برق نمی باشد. زیرا که میزان ورودی و خروجی برق یکسان می باشند.

به زبان ساده دستگاه یوپی اس چیست؟

یو پی اس یا منبع تغذیه یکی از پرکاربردترین لوازم جانبی و کمکی است. یو پی اس وسیله ای است که برق را برای استفاده در مواقع قطع برق ذخیره می کند. از نظر کیفیت، برق تولید شده در یو پی اس بهتر از توان شبکه برق است. این به دلیل وجود دو جزء یکسو کننده و اینورتر در ورودی و خروجی یو پی اس است که کاهش نویز اولیه را در دو مرحله انجام می دهند، در حالی که توان خروجی از یو پی اس به باتری بستگی دارد که جریان یکنواخت تری را ارائه می دهد. . . ترکیب این دو ویژگی باعث شده تا این دستگاه بسیار محبوب و پرکاربرد باشد. انواع مختلفی از یو پی اس وجود دارد که عمدتاً از نظر باتری و قدرت و مدار مورد استفاده با هم تفاوت دارند. امروزه یو پی اس های آنلاین عمدتاً استفاده می شوند زیرا سطح خوبی از محافظت را ارائه می دهند. یو پی اس ها امنیت بهتری هم دارند. این بدان معناست که یک یو پی اس استاندارد با کیفیت صفر ممکن است دارای اتصال کوتاه یا شارژ الکتریکی ناگهانی در مدار یا هر نوع خطر الکتریکی دیگری باشد.

قیمت فروش یوپی اس به چه عواملی بستگی داره؟

یو پی اس یا به اصطلاح منبع تغذیه دائمی امروزه جایگاه ویژه ای در لوازم برقی دارد. امروزه انواع یو پی اس ها توسط سازندگان ایرانی و خارجی ساخته می شوند و طیف وسیعی از مشخصات فنی و قدرتی را ارائه می دهند. یو پی اس ذخیره برق از نظر قیمت، قیمت به تمامی عوامل و ویژگی های فنی و تا حدودی به برند درخواستی بستگی دارد. باتری های قلبی شکل یو پی اس بسته به ضخامت باتری به سه دسته تقسیم می شوند، در حالی که باتری های ضخیم تر متعلق به کلاس L هستند. اکثر باتری ها تک سلولی هستند، اما انواع دو سلولی نیز وجود دارد. قیمت معمولی یک یو پی اس با 2 تا 4 ساعت ذخیره سازی و حدود 500 تا 1000 ولت برق می تواند بسیار متفاوت باشد. تا 10 میلیون تن انواع صنعتی وجود دارد.

راهنمای خرید UPS

با توجه به اینکه این روزها بیشتر مشاغل از سیستم ها و تجهیزاتی استفاده می کنند که نیاز به برق شهری دارند و هر لحظه با این مشکل ممکن است مواجه شوند که در زمان قطعی برق سیستم ها و تجهیزات آن ها دچار مشکل شده و اطلاعات مهم بدون اینکه زمان ذخیره کردن آن ها و جود داشته باشد از بین برود بنابراین نیاز است که تمام سیستم ها و تجهیزاتی که از آن ها استفاده می شود مجهز به یک سیستم پشتیبان باشند که بتوانند میزان برق مورد نیاز آن ها را در شرایط اضطراری به این دستگاه ها برسانند.
انتخاب و خرید ups مناسب بهترین گزینه برای حل این مشکلات می باشد. ما در پویا توسعه افزار می خواهیم با راهنمای خرید یو پی اس به شما کمک کنیم تا بتوانید بهترین و مناسب ترین uninterruptible power supply را برای تجهیزات خود خریداری کنید.
قبل تر به این موضوع اشاره کرده ایم که ups همان منبع تغذیه برق بدون وقفه می باشد که کار آن پشتیبانی از تجهیزات الکترونیکی است. UPS ها دارای باتری های داخلی هستند که در صورت عدم استفاده دائماً شارژ می شوند بنابراین در صورت قطع یا اختلال در برق دستگاه آماده هستند تا انرژی پشتیبان تهیه کنند. علاوه بر این ، UPS ها می توانند ناهنجاری هایی مانند افت برق و ولتاژ را که نوسانات موقتی برق است و می تواند به رایانه های متصل شده و سایر لوازم الکترونیکی آسیب برساند، شناسایی و جبران کنند.
مدلهای مختلف UPS برای محافظت از دستگاهها، از جمله رایانه و وسایل جانبی، سرورها و تجهیزات شبکه و همچنین مراکز داده طراحی شده اند. بهترین راه حل پشتیبان گیری باتری UPS برای سازمان شما از نظر بارهایی که برای محافظت و تحمل خطر خرابی نیاز دارید، به نیازهای خاص شما بستگی دارد.

LT9010II scaled

UPS آنلاین

UPS آنلاین - یو پی اس آنلاین
جهت دریافت مشاوره و قیمت کلیک کنید
02188345600

سری PA یو پی اس

UPS لاین اینتراکتیو

UPS لاین اینتراکتیو- یو پی اس لاین اینتراکتیو
جهت دریافت مشاوره و قیمت کلیک کنید
02188345600

کلمات کلیدی مطلب

فروش UPS / فروش یو پی اس / خرید UPS / خرید یو پی اس / خرید یو پی اس ارزان / شرکت های فروش یو پی اس /خرید یو پی اس دست دوم /خرید یو پی اس صنعتی /خرید یو پی اس ایرانی /فروش یو پی اس ایرانی

ipsum mattis Praesent fringilla eget luctus
پیمایش به بالا