ups مناسب تجهیزات و سیستم‌های روشنایی

ups مناسب تجهیزات و سیستم‌های روشنایی

ups مناسب تجهیزات و سیستم‌های روشنایی

در عصر امروز سیستم های روشنایی و وسایل الکترونیکی نقش بسزایی در زندگی و کار روزمره ما دارند و بدون آنها فعالیت های روزمره تقریبا مختل می شود. یکی از دلایل عدم دسترسی به تجهیزات روشنایی و سایر وسایل الکترونیکی رایج، قطعی برق شهر است.

ups مناسب تجهیزات و سیستم‌های روشنایی

همانطور که می دانید این روزها برق شهری به یکی از مهم ترین چیزهای زندگی روزمره ما تبدیل شده است. شاید به همین دلیل است که این روزها تجهیز بسیاری از سیستم ها و تجهیزات الکتریکی به یک دستگاه پشتیبان مانند یو پی اس اهمیت زیادی پیدا کرده است.

علاوه بر تجهیزات الکتریکی، سیستم های روشنایی نیز به این وسیله نیاز دارند تا بتوانند در مواقع اضطراری از آن ها استفاده کنند.

لزوم استفاده از یو پی اس برای تجهیزات و سیستم‌های روشنایی

یکی از عواملی که باعث عدم دسترسی ما به سیستم های روشنایی می شود، قطعی برق شهری است.

اما اصلا جای نگرانی نیست زیرا با تجهیز این سیستم ها به یک دستگاه برق رسانی بدون وقفه یعنی یو پی اس می توان تجهیزات روشنایی را با امکان استفاده بی وقفه از این دستگاه ها تهیه کرد و از قطع برق آنها جلوگیری کرد.

همانطور که می دانیم امروزه بدون دسترسی به سیستم ها و تجهیزات روشنایی و سایر وسایل الکترونیکی، بسیاری از امور روزمره ما در خانه و محل کار مختل می شود. از جمله در مواقع اضطراری مانند زلزله، آتش سوزی و غیره، تجهیزات روشنایی برای خروج از ساختمان کاملا حیاتی است و یا در بسیاری از شرایط مانند مطالعه، تدریس، تماشای فیلم، کار و … انجام این کارها بدون نور غیر ممکن است.

در نتیجه استفاده از یو پی اس برای جلوگیری از اختلال در امور روزمره در منزل و محل کار کاملا ضروری است.

عملکرد یو پی اس

یو پی اس با قرار گرفتن بین برق شهری و تجهیزات مورد نظر، با وصل شدن برق شهر، باتری ها را شارژ کرده و انرژی الکتریکی را به این صورت ذخیره می کند و در زمان قطع برق شهر، انرژی ذخیره شده در باتری ها، تجهیزات مورد نظر را تامین می کند. با برق با کیفیت بالا به خوبی فراهم می کند.

یو پی اس آنلاین علاوه بر برق رسانی به دستگاه های مورد نظر در زمان قطع برق، در زمان وصل شدن برق شهر نیز فعال بوده و برق نوسان شهر را به برقی تمیز و بدون نوسان تبدیل کرده و به دستگاه ها تحویل می دهد.

کاربردهای یو پی اس

یو پی اس این قابلیت را دارد که برق را برای مدت چند ساعت ذخیره کرده و مانند برق شهری به صورت ثابت به سیم کشی منزل منتقل کند.
حفاظت از داده ها در صورت قطع برق؛ به دلیل وجود برق پشتیبان، پس از قطع برق این امکان را دارید که فایل های باز و ذخیره نشده خود را ذخیره کرده و از نابودی اطلاعات خود جلوگیری کنید.
از یو پی اس برای کاهش مصرف برق استفاده می شود به این صورت که در ساعات کم مصرف برق ذخیره می شود و در ساعات اوج مصرف برق ذخیره شده برای روشنایی مصرف می شود که بسیار مقرون به صرفه است.

 

ups تجهیزات| یو پی اس سیستم‌های روشنایی

مزایای استفاده از یو پی اس برای روشنایی

تمامی دستگاه های منبع تغذیه بدون وقفه دارای مزایایی برای تمامی تجهیزات و سیستم های متصل به خود هستند. بنابراین سیستم روشنایی نیز از این قاعده مستثنی نیست.

مهم ترین مزایای متصل بودن یو پی اس به سیستم روشنایی :

  • با یک سیستم یو پی اس مناسب با به کار گیری لامپ های کم مصرف، امکان تامین روشنایی تعداد بالایی از لامپ ها را وجود دارد.
  • هزینه ایجاد یک سیستم ups معمولا با هزینه خرید ژنراتور مقایسه می شود که البته از نظر فنی به مراتب بهتر و کارامد تر از سیستم ژنراتور است
  • برای خانه یا کارگاه های کوچک سیستم یو پی اس بسیار مقرون به صرفه می‌باشد.

در پایان

این روزها برق یکی از ارکان اصلی زندگی روزمره ماست و از آنجایی که بسیاری از وسایل که در طول روز از آنها استفاده می کنیم برقی هستند باید برای مواقع اضطراری و کمبود برق چاره ای بیندیشیم.

تجهیز تجهیزات و سیستم های الکتریکی به دستگاه پشتیبان و منبع تغذیه در مواقع ضروری بهترین کاری است که می توان انجام داد. با پیشرفت تکنولوژی این روزها و با توجه به اینکه در عصر تکنولوژی به سر می بریم، تجهیز سیستم های روشنایی به منبع تغذیه موضوع بسیار مهمی است.

اما مسئله اصلی اینجاست که برای همه این تجهیزات باید دستگاهی مناسب و با کیفیت با توجه به توان آنها انتخاب شود.

مشاوران و کارشناسان فروش شرکت پویا توسعه افزار پاسخگوی سوالات، انتقادات و پیشنهادات شما عزیزان از طریق شماره های ۸۸۳۴۳۴۰۰ و  ۳ – ۸۸۳۴۵۶۰۱ می باشند.

مطالب پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 − 7 =