12 اهمیت مکان استاندارد برای یو پی اس

12 اهمیت مکان استاندارد برای یو پی اس

12 اهمیت مکان استاندارد برای یو پی اس

یکی از نکات که از جایگاه مهمی برخوردار است، نحوه قرارگیری و مکان یو پی اس می باشد.

12 اهمیت مکان استاندارد برای یو پی اس عبارتند از :

1 . محل نصب یو پی اس باید تمیز و عاری از گرد و غبار باشد، زیرا کانکتورهای الکتریکی مورد استفاده در دستگاه های یو پی اس و وسایل الکترومکانیکی مانند فن ها و کلیدهای چرخشی به گرد و غبار حساس هستند، محل باید تمیز باشد.

نصب دستگاه باید عاری از گرد و غبار باشد. همچنین پس از قرار گرفتن بر روی ابزارهای برقی، این گرد و غبار باعث کاهش تبادل حرارتی آنها و در نهایت کاهش طول عمر یو پی اس می شود.

2 . خوب است UPS را در موقعیت افقی قرار دهید. و همچنین از استحکام مکانیکی محل نصب یو پی اس و عدم سقوط آن اطمینان حاصل کنید.

3 . در اطراف دستگاه یو پی اس ، شکاف هایی جهت تهویه هوا ساخته شده بنابرین باید حداقل فاصله ادوات مجاور برای دستگاههای تا 5 کیلو ولت آمپر  20cm،  و برای یو پی اس  با توان بین 5KVA  تا 15 کیلو ولت آمپر ، 40cm  و برای دستگاههای بزرگتر 80cm  در نظر گرفته شود .

4 . از نصب یو پی اس در محل های مرطوب یا جایی که احتمال ریختن آب بر روی آن خودداری کنید .

5 . یو پی اس باید در محلی باشد که دمای آن کمتر از 40 درجه و همچنین باطری ها در محلی نصب شود که دمای آن کمتر از 30 درجه باشد برای یو پی اس دارای باطری داخلی دمای محیط بایستی کمتراز 30 درجه باشد . در صورت رعایت نکردن محدوده دمایی بالا عمر یو پی اس و باتری به شدت کاهش میابد.

6 . اگر در محیط دارای رطوبت از سطح زمین یو پی اس نصب می شود. محل نصب باید دارای ارتفاع حداقل 30cm  (دارای پایه) از سطح زمین باشد .

7 . از قرار دادن هر گونه آیتم جداگانه بر روی یو پی اس خودداری کنید. قرار دادن یک دستگاه خارجی باعث کاهش تبادل حرارت بین یو پی اس و محیط می شود و طول عمر یو پی اس و باتری را کاهش می دهد.

8 .  به هنگام تمیز کردن  دستگاه یو پی اس باید به موارد زیر توجه کنید:

سوییچ روشن ، خاموش ، تست و دیگر سوییچ  و فیوزهای جلو و عقب دستگاه بصورت اتفاقی از حالت عادی خود خارج نشوند .

9 .  سیم کشی دستگاههای مصرف کننده توسط مهندسان و بصورت از هم جدا برای هر یو پی اس انجام شود.

10 . از آنجایی که داخل دستگاه یو پی اس ولتاژهای زیادی که برای انسان پر خطر هستندوجود دارد پس از باز کردن درب دستگاه خودداری کنید.

11 . دقت کنید به خروجی دستگاه یو پی اس  پرینتر لیزری ، پرینترهای سوزنی A3 ، کولر گازی ، پول شمار ، مهتابی ، جاروبرقی ، سماور و بصورت کلی دستگاههای دارای مصرف بالا وصل نشود .

12 . از دست زدن به فیوز و کلیدهای داخل تابلوی یو پی اس خودداری کنید . دقت داشته باشید که درب تابلوی یو پی اس همواره بسته و دسترسی به داخل آن فقط توسط افراد فنی و مهندسان مربوطه امکان پذیر می باشد.

 

12 اهمیت مکان استاندارد برای یو پی اس

12 اهمیت مکان استاندارد برای یو پی اس

 

محل نصب و شرایط محیطی بر انتخاب یو پی اس :

محل مناسب برای یو پی اس و باتری باید دارای چه ویژگی هایی باشد؟

1 . فضای موجود کافی باشد .

2 . سطح زمین توان تحمل وزن دستگاه را دارا باشد.

3 . نصب دستگاه باعث ایجاد مزاحمت برای کارکنان یا اختلال در کارها نشود.

4 . شرایط محیطی مکان انتخابی مناسب باشد (حرارت ایده آل برای باتری 20◦C تا 25◦C و حرارت کارکرد UPS 0 – 40 ◦C می باشد و رطوبت بین 90% – 20% باشد نویز محیط زیاد نباشد که روی کارکرد UPS تاثیر بگذارد

5 . تجهیزات ایمنی جهت دسترسی آسان به یو پی اس فراهم باشد.

6 . نصب یو پی اس نباید برجریان هوا و شرایط محیطی تجهیزات تاثیری بگذارد .

7 . سعی شود کلیدها و ابزار سوئیچ و کنترل یو پی اس در یک مکان باشد .

8 . در محل انتخاب شده برای نصب یو پی اس؛جای امنی برای تعبیه باتری وجود داشته باشد .

شرایط نگهداری یو پی اس در آب و هوای مختلف

در برخی از موارد به مشاهده می شود که در شهر های شمالی کشور یو پی اس نصب شده است و بعد از نصب و راه اندازی یو پی اس بعد از مدت کوتاهی به علت رطوبت هوا در شهرهای شمالی کشور مثلا مشهد، رشت یو پی اس دچار مشکل شده است.
کشور ما دارای آب و هوای متفاوت می باشد و شرایط در اکثر شهرها متفاوت می باشد مثلا در شهرهایی مثل بندر عباس و بوشهر هم رطوبت و هم دمای بیش از اندازه وجود دارد کارکرد یو پی اس در بندرعباس و یو پی اس در بوشهر بسیار متفاوت می باشد و استاندارد های و محیط کاری یو پی اس در این شهرها باید بیشتر رعایت شود.

یو پی اس وسایل الکترونیکی هستند که دارای بردهای الکترونیکی و باتری یو پی اس هستند که باید در محیطی مناسب راه اندازی شوند. توصیه به کاربران دستگاه یو پی اس این است که قبل از خرید یو پی اس، شرایط آب و هوایی مناسب برای یو پی اس و مکان مناسب برای کارکرد یو پی اس را ارائه دهند.

برای اطلاعات بیشتر در مورد خدمات و خرید یو پی اس با مشاوران و همکاران ما در شرکت پویا توسعه افزار با شماره های ۸۸۳۴۳۴۰۰ و ۰۳ – ۸۸۳۴۵۶۰۱ در تماس باسید.

مطالب پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 − 4 =